Co za dużo?

pobrane (1)Pewna Amerykanka Alicja Jasmine reklamowała się w TV jako „kobieta o 3 cyckach”. Twierdziła, że wszystkie 3 własne i że należy jej się „Tv talk show” z tej racji. Podobno pewien aktor porno o 2 penisach też miał w niektórych stacjach TV swoje 5 minut (po Viagrze nawet 45’). Niestety – sprawa się rypła. Jasmine ukradziono na lotnisku walizkę, w której znaleziono trzycyckową protezę. Zegnaj Gienia!

Dotknęliśmy tu odwiecznego problemu: co było pierwsze? Jajo czy kura? Czy przysłowia są mądrością narodu? Przykład Jasmine sugeruje: „co za dużo to niezdrowo”. Ale z drugiej strony: „od przybytku głowa nie boli”. No to jak w końcu? Lepiej więcej czy lepiej mniej.
Odpowiedź dał nasz ulubiony „obatel” – wiceprzewodniczący parlamentu Europejskiego – Ryszard Czarnecki. Poprowadził obrady parlamentu w 7 językach i z dumą opowiadał reporterom TV, że „w kuluarach rozmawiam też po grecku”. Szacun! Choć to były najprostsze słowa i polecenia. Redaktor Wtyczki potrafi zamówić piwo we wszystkich 28 krajach NiUnii E. w miejscowych językach. Na szczęście do Europarlamentu się nie pcha.
Wydaje się, że to nie demonstracja potęgi lingwistycznej polskiej prawicy, ale po prostu przytarcie nosa polskiemu liberalnemu prezydentowi NiUnii Donaldowi T., który w inauguracyjnym wystąpieniu postawił na polski. „Maj inglisz is maj polisz. Tomorow”.
W kuluarach obatel pytał: Uau! Donald do you speak English?. D.T.: „Yes oxycort!” Obatel dalej: A francuski? D.T.: “Noo… trochę się liznęło!”

To też Ci się powinno spodobać...