Wierzmy sondażom, nie z rozsądku się cieszmy
Wspiera polityków, ten kto bywa grzeszny
Wielki brat żyje. Nie straszy nas mały.
Z Brukselki nie tylko resztki szans zostały.
Miłują z serca, nie planują zdrady.
Pilnują prawdy, a nie fałszywej rady.
J.Kochanowski&Wtyczka
(sens prawdziwy aby poznać – wspak czytać)

RejtanPortale społecznościowe bywają bardzo przydatne. Gdzie indziej drużyna A-klasy Sucharów Suchy Las mogłaby wyzwać na pojedynek Mistrza polskiej Ekstraklasy Lecha Poznań (ostatni w tabeli): „jeżeli wygracie mniej niż różnicą 5 goli to stawiacie skrzynkę piwa, zapraszacie Suchary na rewanż do Poznania i lajkujecie nasz profil na Facebooku”.Trener Mistrza Polski wielkodusznie nie odpowiedział na propozycję i stracił posadę. Pod wodzą nowego trenera Lech nadal nie wygrywa.
Kolejny przereklamowany pojedynek na szczycie : „Szydło-Kopacz” tuż, tuż. Warto odnotować, że tu i ówdzie jednak najpopularniejsza jest Stonoga. Debata będzie transmitowana przez wszystkie stacje i portale. Z tym, że przedmecz juniorów, czyli pojedynek telewizyjny przedstawicieli wszystkich komitetów wyborczych dopiero dzień po głównej walce wieczoru. A tymczasem po Prezydencie Dudzie największą promocję Polski w USA zrobił Bokser Fonfara. Złamał przeciwnikowi nos i karierę. A gdyby tak naszym pretendentkom rozdać rękawice? Nie… to oczywiście „hardcorowa” propozycja, ale gdyby główna debata była pojedynkiem na ciosy Facebookowe – lajki i hejty? A gdyby w ogóle zamiast publikować badania konkurencyjnych „sondażowi” (mało wiarygodne i mało porównywalne), powołać narodowy portal „Sejmbooka” i tam przenieść całą politykę, włącznie z ustawami i wyborami.
Póki co, redakcja magazynu  „Wtyczka” wyzywa na pojedynek satyryczny przydupasów… sorry-  „spin-doktorów” POPiS – Mastalerka (zwanego Breivikiem) i Kamińskiego (zwanego Diskopolitykiem). Niech im fraszka lekką będzie! My mamy po naszej stronie J.Kochanowskiego. Lista „Wykształciuchy nr13 poz 21”.

To też Ci się powinno spodobać...