Roszady

Posłowie zaprzysiężeni. Mogą teraz korzystać ze wszystkich uprawnień i przywilejów jakie daję im prawo. W tym także z immunitetu. Ciekawe z jakiego klubu będzie pierwszy poseł zatrzymany tzn. którego policja będzie chciała zatrzymać za jazdę w stanie wskazującym na spożycie? Bukmacherzy podobno przyjmują już zakłady.

O wiele bardziej interesujące jest jednak, jak będzie wyglądał podział łupów, przy obsadzaniu stanowisk. Wiadomo, że wojewodowie do wymiany. Już niedługo zaczną się przeciągi w urzędach wojewódzkich, oraz agencjach i spółkach z udziałem skarbu państwa. Następnie prokuratura i sądownictwo, no i oczywiście media. Tu jednak trzeba poczekać na wymianę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. A wiara wyposzczona ośmioletnim czekaniem. Elektoratowi jak zwykle nic nie skapnie, ale będzie można się cieszyć cudzym szczęściem (lub nieszczęściem). Dobre i to na otarciem łez.

Jednak najciekawszy i najdroższy transfer może mieć miejsce w Realu Madryt. Coraz głośniejsze są pogłoski o przejściu do hiszpańskiej ligi Roberta Lewandowskiego. Do niedawna było to tak niewiarygodne, jak objęcie ministerstwa obrony narodowej przez Antoniego Macierewicza. Okazuje się, że wszystko jednak jest możliwe. Czyżby o wszystkich transferach decydował prezes? A dlaczego miałby nie decydować, skoro ma zawsze rację?!

To też Ci się powinno spodobać...