Wizyta

maxresdefaultO piątej czy o dziewiątej? Nie ma znaczenia. Niezależna (jeszcze) prokuratura robi za dzielnicowego. Z prywatnego doniesienia wszczyna postępowanie przeciwko dowcipnemu studentowi, który zrobił żart z prezydenckiej ceremonii z wieńcem. Prezydent ogłasza w sieci „prokuratura, dajcie spokój!”. To z kolei ewidentny nacisk polityczny na niezależną prokuraturę. Totalny bajzel.

Dlatego Ziobro podporządkuje prokuraturę ministrowi (czyli sobie). Już nie będzie możliwe „drobiazgowe wszczynanie” oraz „wpływanie” na prokuratorów. Wszystko teraz będzie zależało od Ziobry. Porządek , stabilizacja, prawo i sprawiedliwość.

Czy porównywanie obecnej władzy do czasów gomułkowskich (Kisiel: „dyktatura ciemniaków”) też aby nie powinno być karalne? Czy wszelkie analogie z dyktaturą, totalitaryzmem, satrapą – obrażają Głowę Państwa? A Czy można obrazić główkę? Kto najbardziej protestował, gdy ABW nękało autora „antykomora”? – PiS, którego organa dzisiaj nękają autora „antydudy”. To jest ta dobra zmiana. Jak Kali kraść to dobrze, jak ukraść Kalemu to źle. Acha, czy porównanie ministra rządu wybranego przez większość do Kalego – afrykańskiego pastucha, to nie obraza majestatu? Kto to powiedział: „dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf”.? (Publiczne ujawnienie autora tych słów na pewno jest karalne)

Dziś paragrafów przybywa. Głownie w wyniku nocnych głosowań. Setki prokuratorów podały się do dymisji, pewnie dlatego, że nie nadążają za śledzeniem obywateli i nowych przepisów. Czy wykorzystanie sejmu do reklamy usług Agencji Towarzyskiej działającej (rzekomo) w lokalu jednego z posłów opozycji nie powinno zainteresować CBŚ?. Wiceminister sprawiedliwości, poseł Jaki najpewniej zna temat z autopsji (klient?). Informuje wysoką izbę i Polskę o interesie posła Kropiwnickiego (burdeltata?) … No jaja jak berety…

I tak toczy się publiczna debata polityczna na najważniejsze dla Polski tematy. A szkoda.

To też Ci się powinno spodobać...