Emerytem być

article-2543580-1ada3b8400000578-613_964x747-jpg

Contilia Retirement Group

Jak człowieka coś nie dotyczy, to się nawet nie domyśla, co się wokół niego dzieje. Po uszczęśliwieniu rodzin wielodzietnych (programem 500+), przyszedł czas na emerytów. Dostali oni w końcu, szumnie zapowiadane podwyżki. Emeryci zawsze byli oczkiem w głowie, każdego bez wyjątku rządu.
Z tej okazji stała i wieloletnia (z racji wieku) fanka magazynu Wtyczka postanowiła zaprosić kolegium redakcyjne na drobny, niewyszukany, słodki poczęstunek. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy zamiast spodziewanego, okazałego tortu, ujrzeliśmy 1 (słownie: jedno ciastko) na cały stolik, czyli dla wszystkich. Okazało się bowiem, że na to małe co nie co, nasza fundatorka przeznaczyła prawie całą kwotę wspomnianej podwyżki, która wynosiła 2 złote i 53 grosze. Cena ciastka – 2,50, więc jednak coś zostało.
Doceniliśmy ten gest odśpiewując donośne „sto lat”, bo w końcu nie każdego i nie zawsze stać na taki uczynek. Jedno ciastko więcej co miesiąc dla każdego emeryta, to wspaniały prezent od rządu. Trzeba to również docenić, bo rząd na pewno dla siebie takiej podwyżki nie zrobił.
Czekamy więc z niecierpliwością na kolejne niespodzianki. W redakcyjnych przewidywaniach na plan pierwszy wysuwa się podwyższenie kwoty wolnej od podatku o 10 groszy, lub obniżenie wieku emerytalnego o 2 dni.

To też Ci się powinno spodobać...