Słodki poczęstunek

123Podczas nagrywania niedzielnego programu dla TVP3, wiceprezydent Warszawy i jeden z jego współpracowników, został przez mieszkańców warszawskiej Pragi poczęstowany tortami. Lokatorzy chcieli w ten sposób podziękować urzędnikom za reprywatyzację i ułatwienie szybkiego, a nawet błyskawicznego opuszczenia własnego mieszkania poprzez eksmisję.

Niestety, nie był to żaden profesjonalny catering. Wdzięczność natomiast była ogromna. Żeby więc nie było żadnych wątpliwości, dla kogo przygotowano ten wykwintny poczęstunek, oba torty wylądowały na głowach przedstawicieli stołecznego ratusza. Nie podano talerzyków, ani widelczyków. Nie znany jest także producent wypieków i nie wiadomo, czy torty smakowały obdarowanym.

Jedno jest jednak pewne. Obaj urzędnicy nie byli przygotowani na takie przyjęcie i zaskoczenie było pełne. Utrwaliły to telewizyjne kamery. Z tego wszystkiego goście nie zdążyli nawet podziękować i nie wiadomo, czy te słodkości im smakowały. Wiceprezydent stwierdził tylko, że nie będzie się za takim przyjęcie w żaden sposób rewanżował.

Skoro wszyscy są zadowoleni, to może organizować w przyszłości kolejne spotkania urzędników z mieszkańcami, na których zamiast kłótni i pyskówek przemówią torty.

 

To też Ci się powinno spodobać...