Padł kolejny rekord

550Jak informują media, rekordzistą w programie „500+” jest jak na razie rodzina z Jawora na Dolnym Śląsku, która zdetronizował dotychczasowego rekordzistę, rodzinę z Katowic. Wysokość wypłaty to 5500 złotych (katowiczanie wyśrubowali 4000).

Rekordowa rodzina składa się z osiemnaściorga dzieci, z czego siedmioro jest już dorosłych, więc pieniądze z programu „500+”, każdego miesiąca otrzyma tylko 11. Reporterowi Wtyczki nie udało się niestety dotrzeć do źródeł i porozmawiać ze szczęśliwcami o ich planach na przyszłość. Być może nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii.

Zwłaszcza, że jak przekazała pani sekretarz gminy w rozmowie z reporterką Radia Zet, w Jaworze „jest dobry klimat, by rodzić dzieci”.

Żeby to nie zostało czasem przyjęte jako zachęta. Swego czasu, chociaż w zupełnie innej sprawie i do kogo innego, wychyliła się nieopatrznie kanclerz Angela Merkel…i się porobiło.

Chociaż w sumie, z tego co zapowiadał rząd wprowadzając program „500+”, chodzi właśnie o to, aby nas było więcej. Tylko jak większość rodaków weźmie sobie te słowa dosłownie do serca, i weźmie się do roboty, jak rodzina z Jawora, to w niedalekiej przyszłości nie wytrzyma tego żaden budżet i wszyscy pójdziemy z torbami. A może nas być tak dużo, że nie dla wszystkich tych toreb wystarczy.

To też Ci się powinno spodobać...