Dziura w Alei Polskiego Kabaretu

21 lipca 2016 roku podczas 37 Wieczorów Humoru i Satyry w Alei Polskiego Kabaretu, w Lidzbarku Warmińskim, odsłonięto pamiątkową tablicę olsztyńskiego kabaretu Dziura. Dziura to laureat pierwszej nagrody w konkursie kabaretowym i pierwszej nagrody w konkursie na piosenkę na I Biesiadach Humoru I Satyry w Lidzbarku Warmińskim w 1976 roku. Minęło właśnie 40 lat od tego wydarzenia. W tym kabarecie pierwsze kroki jako satyryk stawiał lider zespołu Kaczki z Nowej Paczki – Andrzej Brzozowski. Oprócz niego w skład kabaretu wchodzili: Aleksandra Siwołowska, Mirosław Łoszewski, Andrzej Sokołowski i Zbigniew Wątorski. Dziura powstała na obozie adaptacyjnym studentów I roku filologii polskiej WSP w Olsztynie. Przetrwała zaledwie rok. Zmian personalnych dokonała I oraz II sesja egzaminacyjna. Nie przeszkodziło to jednak kabaretowi zapisać się jako podwójny laureat w historii najstarszego konkursu kabaretowego w naszym kraju.

Warto tu przypomnieć, że na Biesiadach Humoru i Satyry (poprzednika dzisiejszych Wieczorów Humoru i Satyry) swoje kabaretowe kariery zaczynali m.in. Krzysztof Daukszewicz i Andrzej Janeczko (Trzeci Oddech Kaczuchy). Tablica kabaretu Dziura z oczywistych względów otwiera Aleję Polskiego Kabaretu w Lidzbarku Warmińskim. Dotychczas odsłonięto 13 takich tablic. Posiadają je tylko laureaci pierwszych miejsc Lidzbarskiego konkursu. Poniżej kilka zdjęć z odsłonięcia tej tablicy. Kabaret Dziura reprezentowali: Andrzej Brzozowski i Zbigniew Wątorski.

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy przez członków kabaretu Dziura Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, Andrzej Brzozowski i Zbyszek Wątorski Andrzej i Zbyszek na czerwonym dywanie Andrzej Brzozowski i Zbyszek Wątorski przy tablicy kabaretu Dziura w Alei Polskiego Kabaretu w Lidzbarku Warmińskim 21 sierpnia 2016 godz.15.00 - Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

Tablica Dziury w Alei Polskiego Kabaretu

To też Ci się powinno spodobać...