Znane są numery PSL

pslJak informują zależne i niezależne media, od kilku dni znana jest większość numerów PeSeL.

Do tej pory były one chronione ustawowo i były znane ściśle określonej grupie osób, która mogła je wykorzystać tylko w szczególnych, uzasadnionych prawem i szczegółowymi przepisami przypadkach. Po ostatnich wyborach, w wyniku których PSL nie dostał się do Sejmu, wiele się zmieniło i nikt już tych numerów PeSeL nie chroni i widocznie nie zamierza chronić.

Na razie dokładnie nie wiadomo ile tych numerów jest już poznanych i czy tą całą sprawą zajmie się prokuratura. Przez tyle lat tych numerów trochę się nazbierało. Szacunkowe dane mówią nie o tysiącach, a o milionach.

Nikt z PSL nie komentuje tej sprawy i nie ma się czemu dziwić. Zwłaszcza, że numery PeSeL dotyczą nie tylko członków tej partii, ale wszystkich polityków, ich rodzin, znajomych i praktycznie każdego obywatela naszego kraju.

Jakiś numer PeSeL mają na swoim koncie nie tylko aktualne władze, ale także byli prezydenci, byli premierzy, byli ministrowie i urzędnicy każdego szczebla. Do tej pory każdy siedział cicho, bo uważał te numery za swoje i był przekonany, że są one dobrze chronione i nikt niepowołany się o nich nie dowie.

Nie byłoby tej afery, gdyby wszystkie dotychczasowe numery PeSeL były podane do publicznej wiadomości. Nie wiadomo, czy ktoś chciał zamieść te numery pod dywan, ale jedno jest pewne, że numery PeSeL znane były od samego początku nawet funkcjonariuszom wszystkich służb specjalnych.

To też Ci się powinno spodobać...