Nie matura, lecz…

111Czy młody, ambitny, lojalny, wyrażający chęć do współpracy człowiek ma szansę zrobić błyskotliwą karierę w naszym kraju? Zdecydowanie tak, jeżeli jest ambitny, lojalny i wyrażający chęć do współpracy.

Czy do tego jest mu potrzebna wiedza i wykształcenie? Absolutnie nie! Wystarczy że jest ambitny, lojalny i wyrażający chęć do współpracy. Dodatkowym atutem może być wieloletnie współdziałanie z jakimś znanym politykiem, który ma szansę w przyszłości zostać co najmniej ministrem. Wybór takiej właśnie osoby ma istotne znaczenie dla przyszłej drogi i kariery. To jest praktycznie jedyny i najważniejszy wybór w życiu. Od tej jednej, trafnej decyzji wszystko zależy.

Co należy zrobić potem? Praktycznie nic. Wszystko ułoży się samo. Wystarczy tylko być ambitnym, lojalnym i wyrażającym chęć do współpracy. Można wtedy bez problemu zostać np. rzecznikiem prasowym ministerstwa, szefem gabinetu politycznego ministra, zwierzchnikiem Centrum Kontrwywiadu NATO, członkiem rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, a także otrzymać Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Można nawet otrzymać to wszystko naraz. Trzeba tylko być ambitnym, lojalnym i wyrażającym chęć do współpracy.

Tu przypomina się stary dowcip o rozmowie miedzy dwoma żebrakami. – Widzisz stary…mówi jeden z nich… – w życiu nie jest ważne co się umie, ważne jest kogo się zna. A ja kogo znam? Ciebie!

To też Ci się powinno spodobać...