Mata co chceta

srtvnPo wprowadzeniu zwiększonej kwoty wolnej od podatku dla bezrobotnych i pracujących na śmieciówkach, ale tylko do 550 zł. miesięcznie (reszta to bogacze), wszyscy podatnicy z niecierpliwością czekają na dalsze spełnianie kolejnych wyborczych obietnic i marzeń.

Trwają spekulacje co jeszcze pięknego, niespodziewanego i zaskakującego czeka nas przed świętami. Polski sejm zapisał się już w księdze rekordów Guinessa, jako najszybciej procedujący parlament w historii. Pan prezydent Andrzej Duda jest najszybciej czytającym i podpisującym ustawy prezydentem i nawet mu ręka nie drgnie przy podpisywaniu. A podpisuje przecież osobiście i samodzielnie, analizując w ciągu kilku sekund/minut/godzin (niepotrzebne skreślić) każdą ustawę przed złożeniem podpisu.

Reporter Wtyczki przeprowadził błyskawiczną sondę, zakończoną rankingiem na temat społecznych prognoz tego, co nas czeka, przy założeniu, że z pustego to i Salomon nie naleje. Na szczęście to nie Salomon rządzi w naszym kraju, chociaż mógłby się wiele nauczyć.

Pięć pierwszych miejsc przedstawia się następująco:

Zwolnienie z podatku od nieruchomości osób bezdomnych.

Obniżenie o 50% ubezpieczenia OC dla tych, którzy nie posiadają samochodu.

Bezpłatne porady lekarskie dla osób zdrowych.

Willa z basenem (z budżetu państwa) z okazji 100 lat pożycia małżeńskiego.

Prawo dziedziczenia mandatu poselskiego lub diety poselskiej.

 

 

 

 

 

To też Ci się powinno spodobać...