Super zmiana

schetynaPolityka nie znosi zastoju ani próżni. W polityce zawsze coś musi się dziać. Zwłaszcza w naszej, polskiej polityce. I to wyłącznie tylko po to, żeby wszystko zmienić na lepsze, bo przecież zmiana na gorsze nie miałaby żadnego sensu.

Dlatego Platforma Obywatelska przygotowała konstruktywne, na razie wirtualne, wotum nieufności dla rządu PiS. W odróżnieniu od Dobrej Zmiany, jak twierdzą posłowie PO, przygotowano super propozycję.

Skąd ta pewność? Bo czyż może być coś lepszego, niż sprawdzeni, kompetentni ludzie. Przez osiem lat poprzednich rządów zdobyło się sporo doświadczania. Do tego dochodzi prawie półtora roku w opozycji. To są pełne, sprawdzone kwalifikacje. Nazwiska kandydatów na ministerialne stołki były i nadal są trzymane w wielkiej tajemnicy. Zwłaszcza przed suwerenem. Na razie wiadomo tylko jedno. Ku zaskoczeniu kilku obserwatorów polskiej sceny politycznej, szefem Rady Ministrów ma zostać…lider Platformy Grzegorz Schetyna. Ta fucha mu się po prostu należy i to on (jakby co) będzie rozdzielał kolejne fuchy. Jak na razie to wystarczy. Reszta propozycji jest już w zasadzie mało ważna. Bo przecież w każdej chwili może ulec zmianie. Kolejnej zmianie na lepsze. Czas pokaże, czy i w przypadku polityki marzenia się spełniają. Czy wystarczy tylko chcieć, czy trzeba coś konkretnego suwerenowi zaproponować. Tylko po co?

To też Ci się powinno spodobać...