Wujek Mróz

 

z22720428V,-Ucho-Prezesa---odc--28--Para-prezydencka-czeka-naJesteśmy przekonani, że prezenty świąteczne niosą oprócz radości także wartości wychowawcze, prospołeczne i patriotyczne. Tzw. „rekonstrukcja rządu” trwała od Wszystkich Świętych do Bożego Narodzenia, bo na W.Ś. nie daje się prezentów. A na Gwiazdkę można wszystkim „zrekonstruowanym” ministrom wręczyć prezent – 40 tys. za odwołanie/powołanie (niepotrzebne skreślić). Dla najważniejszych prominentów: Brocha/Syn Mateusz – zamiast filmu „Kevin…” – inna komedia: „Nieoczekiwana zmiana miejsc” (tytuł oryginału „Zakład o dolara” bardziej pasuje) plus oczywiście koperta z 40 tys.

Rozczarowani Adrianem KODziarze życzyli mu, żeby na gwiazdkę dostał rózgę (za „ustawy” o sądach), a tymczasem Pierwszy Narciarz Rzeczypospolitej dostał od Prezydenta Słowacji karnet narciarski na „Nowy Szczyrk” i w połowie grudnia obaj przetną wstęgi i stok Skrzycznego na pół. Na szczęście „nowy Szczyrk” jest prezentem dla wszystkich narciarzy, więc notowania Prezydenta podskoczą, choć do lansowania narciarstwa przyczynił się, jak Solejuk (z „Rancza”)do kampanii antyalkoholowej.

Najbardziej wychowawczy prezent, to ten zamówiony rok temu w Sejmie przez TVN i dostarczony stacji teraz przez KRRiTV – 1,5 mln kary za „niegodne dziennikarza” relacjonowanie „kryzysu parlamentarnego” 16.12.16. Najbardziej demoralizujący prezent to Miliard złotych dotacji dla TV Narodowa na 2018r. Ktoś musi się zrzucić na tę górę banknotów. Stara zasada: „każdy ma taki prezent na jaki zasłużył” w tym roku została przerobiona na starą PRL-owską: „każdemu według zasług…dla Wujka Mroza”.

 
 

 

To też Ci się powinno spodobać...