A pomnikom zimno

W całej Polsce upały takie, że nie ma czym oddychać. Nie trzeba wyjeżdżać do Tunezji, Egiptu, Senegalu, Kongo, Gujany, czy innych państw afrykańsko – równikowych, aby poczuć się jak w tropikach. W kraju jest znacznie taniej a warunki podobne. Pseudonaukowcy przewidują, że może nawet wyparować sól z Bałtyku. Ale to jest już ich problem.

Niestety, podobnie jak na Saharze, dni są upalne, ale noce chłodne. W związku z tą niespotykaną w naszym kraju sytuacją, Komitet Obrony Duchoty (w skrócie KOD) postanowił wziąć pod swoją opiekę pomniki. Jak wiadomo, niektóre z nich są wykonane z metalu. W dzień bardzo szybko się nagrzewają a w nocy szybko stygną. Bardzo łatwo więc mogą się przeziębić. Aby temu zapobiec, przedstawiciele komitetu, w wielu miejscowościach w Polsce, zakładają na pomniki specjalne koszulki. Pomniki są różne, ale koszulki takie same, żeby było wiadomo, kto je zakładał.

Nie wszystkim to się podoba. Niektórzy są zazdrośni. Policja uważa, że to ona odpowiada za pomniki, a te nie skarżą się na zmiany temperatury.

W dalszym ciągu bezpośredni i nieograniczony dostęp do wszystkich pomników w naszym kraju mają różnego rodzaju ptaki, a im jest wszystko jedno, czy pomniki mają koszulki, czy ich nie mają.

To też Ci się powinno spodobać...