Do obrotnych świat należy

Słowo „obrotny” posiada 103 synonimy w słowniku. Między innymi, tym mianem określa się człowieka: operatywnego, przedsiębiorczego, mądrego, inteligentnego, gospodarnego, zapobiegliwego, ale także…sprytnego, przebiegłego, wyrachowanego, szczwanego, cwanego i kutego na cztery nogi. Każdy może wybrać coś dla siebie lub dla kogoś. Wszystko zależy od punktu widzenia. Ważna też jest wiedza.

Trzeba np. wiedzieć co, kiedy i gdzie można kupić. Trzeba też wiedzieć kiedy sprzedać. Jak się uda kupić tanio i drożej sprzedać, wtedy jest zysk. Im ta różnica jest większa, tym większy jest zysk. Człowiek obrotny, takie rzeczy pojmuje w mig. Dlatego w takich ludzi trzeba inwestować i brać z nich przykład. Powinni być wzorem do naśladowania. Nie tylko w sprawach zawodowych ale także w życiu prywatnym.

Tu można się posłużyć przykładem małżeństwa. Z chwilą jego zawarcia powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa, obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w czasie małżeństwa. W dowolnym momencie trwania małżeństwa można jednak osiągnąć, w zależności od potrzeb, lub sprytu, rozdzielność majątkową. Gdyby nie było małżeństwa, byłoby to niemożliwe.

Podobno niektórzy już tęsknią za czasami, kiedy największe afery dotyczyły ośmiorniczek i zegarka.

To też Ci się powinno spodobać...