Wałęsa drugi raz odznaczony pokojowym Noblem!

Święto! Wałęsa drugi raz odznaczony pokojowym Noblem! Co więcej Zagajewski również w tym roku otrzymał najwyższą spośród wysokich nagród. Co prawda Nobel nie jest literacki, a na takiego wszyscy liczyliśmy od kilku lat, ale przecież darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Dodatkowo cieszy, że Nagrodę dostała również cała redakcja Wtyczki oraz jej czytelnicy. I kilka innych osób – w sumie jakieś 40 milionów Polaków. Do tego jeszcze miliony Niemców, Czechów , Rumunów, Bułgarów, Francuzów, Greków…
Wyróżniona zaszczytnym medalem za wybitny wkład w rozwój pokoju została bowiem Unia Europejska, a więc, jak rozumiemy, i wszyscy Polacy – starszy i młodszy chłopak i dziewczyna. Sprytni, wyposażeni w superkomórki z kalkulatorami buchalterzy wyliczyli, że każdemu członkowi Unii należy się jakieś 25 Eurocentów. Siła nabywcza tej kwoty jest różna w zależności od kraju, więc należy spodziewać się wystąpień niezadowolonych i pokrzywdzonych, a może i lokalnych konfliktów zbrojnych. Do tego Niemcy, których jest więcej niż Greków otrzymają więcej Eurocentów, co oburza i tak zdenerwowanych potomków Sokratesa. Strefa Schengen może zostać zawieszona. W imieniu polskich laureatów nagrodę zobowiązał się odebrać szef stołecznego fiskusa.

Już teraz możemy obstawiać przyszłoroczne, noblowskie typy – my u bukmacherów postawiliśmy już stówę na Kulę Ziemską, siedem dych na Pana Boga, który co prawda zesłał kiedyś na ludzi potop ale uzasadnienie miał nieliche.

 

To też Ci się powinno spodobać...