Cuda, cuda ogłaszają…

Okres przedświąteczny daje znać o sobie. Czuć go także w polityce. Tegoroczne Mikołajki obfitują w zaskakujące prezenty. A zaskoczonych jest wielu. Powstają nowe partie, kluby parlamentarne i koalicje. Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił wniosek o rejestrację partii pod nazwą „Ruch Prawdziwa Europa”, związanej z Ojcem Dyrektorem. Partii jeszcze formalnie nie ma, ale z tego co widać i słychać, nikt tego z panem Prezesem nie ustalił i nikt nie wie o co chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi, to każdy wie o co chodzi. W nowym roku kolejne wybory, a „jedynek” na listach nie przybędzie, chyba, że powstaną nowe partie. Ale czy tylko o to chodzi?

Nie czekając jednak na rejestrację nowej partii, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, powstał nowy klub parlamentarny łączący posłów PO i część posłów .Nowoczesnej. Pozostała część posłów .Nowoczesnej nie będzie już klubem poselskim, tylko kołem. A nie od dziś wiadomo, że fortuna kołem się toczy. Ciekawe czy dla wszystkich?

Całe szczęście, że były prezydent Lech Wałęsa zabrał się do USA z prezydentem Andrzejem Dudą, bo nie wiadomo, gdzie by doleciał, gdyby leciał sam. Na swoim profilu zamieścił bowiem zdjęcie podpisane…”W oczekiwaniu na lot do Waszynktonu”.

Najciekawsze prezenty (dla wszystkich) czekają nas jednak dopiero w nowym roku. Z tego co mówił pan minister od energetyki, zbliżają się oczekiwane podwyżki cen energii elektrycznej. Te podwyżki każdemu po prostu się należą. I tu będzie niespodzianka dla suwerena. O ile wzrosną ceny, każdy dowie się z rekompensaty, jaką dostanie od rządu. Ciekawe, skąd rząd wie, ile kto zużywa energii elektrycznej? Ale to już jest tajemnica rządu.

Jak ten Mikołaj się w tym wszystkim połapie?

To też Ci się powinno spodobać...