Telewizyjne głodomory

Co to jest i do czego służy telewizja śniadaniowa? Kto i po co ją wymyślił? Breakfast television miała swój początek w amerykańskiej stacji NBC. Pierwszym magazynem telewizji śniadaniowej był program Today, który zadebiutował 14 stycznia 1952 roku.

Większość stacji telewizyjnych na świecie powieliło ten format.

Magazyny poranne zazwyczaj składają się z krótkich wiadomości na różne tematy a także prognoz pogody. Kolejnymi segmentami są przeglądy prasy, informacje z dziedziny kultury i rozrywki, w tym dotyczącymi popularnych i znanych osób. Polską specjalnością są na pewno poranne programy kulinarne.

Najpopularniejsze obecnie w naszym kraju „Pytanie na śniadanie” oraz „Dzień dobry TVN” od lat ścigają się o miano lidera wśród telewizyjnych śniadaniówek. Kto z prowadzących poranny program zje więcej, ta stacja wygrywa. Tutaj zdecydowanie na czoło wysuwa się TVN. Patenty na przytulenie jak największej ilości pożywienia nie są zbyt wyszukane. Od najprostszych pomysłów typu jedzenie na wizji, poprzez chowanie jedzenia, do odkładania i rezerwowania poszczególnych potraw, przed pozostałymi obecnymi w studiu osobami. Jedzie wiochą każdego dnia.

Dziwne, że taka stacja jak TVN nie ma jakiegoś cateringu dla swoich pracowników, którzy (wygląda na to), głodują nie tylko na wizji. Może jakaś narodowa ściepa na dożywianie prowadzących poranny program, zanim dojdzie do jakiejś kulinarnej tragedii. Wiadomo, że Polak jak głodny, to zły. A złość piękności szkodzi i panie w charakteryzatorni niewiele pomogą.

To też Ci się powinno spodobać...