Sponsorowanie Madonny

Amerykańska piosenkarka Madonna ma w naszym kraju wielu fanów. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie od ponad 30. lat i jest uważana za „królową popu”. A królowe powinny być traktowane ze specjalnymi względami.

Okazuje się, że Madonna ma swoich wielbiciele również w Ministerstwie Sportu. Sprawdziła to Najwyższa Izba Kontroli. Podległe ministerstwu Narodowe Centrum Sportu dołożyło do występu gwiazdy na Stadionie Narodowym 5 milionów złotych. Kwota niepowalająca, ale zawsze jest się do czego przyczepić. Co też opozycja skwapliwie wykorzystała.

Tradycja sponsoringu artystów w naszym kraju ma dalekie tradycje. Wystarczy przypomnieć słynne obiady czwartkowe króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Co prawda zapraszani na nie byli przeważnie rodzimi twórcy, ale fakt pozostaje faktem.

Ten wspaniały gest Ministerstwa Sportu może w przyszłości zachęcić inne gwiazdy pop kultury do odwiedzania naszego kraju. Zwłaszcza, że organizatorzy takich koncertów niczym nie ryzykują. Impreza zawsze się odbędzie.

Czekamy więc, kiedy kolejne ministerstwa pójdą w ślady resortu Joanny Muchy. Każdy powinien mieć szansę na ściągnięcie swoich ulubieńców.

żródło: http://static.nme.com/images/gallery/MadonnaPA180712.jpg

To też Ci się powinno spodobać...