Taniej niż w Niemczech

Wirtualna Polska sprawdziła co za swoją średnią pensję mogą kupić statystyczny Polak i Niemiec. Okazuje się, że m. in. najnowszego Volkswagena Golfa można u nas kupić o 2 tys. euro taniej niż w Niemczech. Oczywiście przy naszych pensjach przeciętny Kowalski musiałby na to odkładać ponad 2 lata, a statystyczny Mueller tylko 7,5 miesiąca.

Pomimo tego, że nasze paliwo jest prawdopodobnie najtańsze w Unii, za średnią pensję (ok. 603 euro) zatankujemy 470 litrów benzyny a nasz sąsiad zza Odry (przy średniej pensji 2234 euro) aż 1413 litrów. Przeciętnego Polaka stać na 200 kg popularnych schabowych, Niemiec natomiast kupi prawie pół tony naszej narodowej potrawy. A kto zje tyle wieprzowiny w ciągu miesiąca? Większość się zmarnuje.

Jest jednak jeden produkt, którym bijemy Niemców na głowę. Otóż za naszą średnią pensję możemy sobie kupić 1268 worków (po 2,5 kg) ziemniaków! A Niemiec tylko 660!

Ciekawe czy Wirtualna Polska uwzględniła w tym zestawieniu ziemniaki, które są uprawiane w ogródkach działkowych? Wydaje nam się bowiem, że ta różnica jest jeszcze bardziej na naszą korzyść. Musimy ten prymat utrzymać! Dlatego żaden ziemniak podczas tegorocznych wykopków nie może się zmarnować.

To też Ci się powinno spodobać...