Niesamowite odkrycie

Zupełnie przypadkowo znaleziono skuteczną metodę na poprawienie funkcjonowania struktur samorządowej władzy. Wystarczy tylko zebrać trochę podpisów (ich ilość zależy od liczby uprawnionych do głosowania na danym terenie), ogłosić referendum w sprawie odwołania lokalnych włodarzy i robota rusza z kopyta. Nie trzeba nikogo odwoływać, wystarczy lekko postraszyć.

Dokładnie widać to na przykładzie Warszawy. Jak tak dalej pójdzie, to pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jeszcze przed referendum zostanie ogłoszona najsprawniejszym prezydentem stolicy. Druga linia metra prawdopodobnie zostanie wybudowana w ciągu kilkunastu miesięcy. Obwodnice będą biegły we wszystkich kierunkach. Zimą ulice same będą się odśnieżały. Warszawiacy będą za darmo jeździli komunikacją miejską i będą zwolnieni z podatków. Każda szkoła będzie miała własne przedszkole i żłobek. Piłkarskie drużyny Legii Warszawa i Polonii, będą dożywotnio (na zmianę) mistrzami polskiej ekstraklasy. Wstęp na ich mecze będzie dla warszawiaków również bezpłatny. I tak dalej, i tak dalej.

Chyba, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przegra referendum i przyjdzie jakiś nowy prezydent, nie daj Boże z PiS-u i zniweczy te wszystkie plany.

To też Ci się powinno spodobać...