Podstarzały idol

Oj, oberwało się Jurkowi Owsiakowi i prowadzonej przez niego od 22 lat akcji, zwanej Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Głos w sprawie zabrała sama pani profesor Krystyna Pawłowicz, która nie zostawiła na Owsiaku suchej nitki, nazywając go „podstarzałym idolem”. Stwierdziła nawet, że „katolicy nie powinni dawać na WOŚP”. Apeluje też do wolontariuszy – „Tam jest dużo młodzieży, która bierze w tym udział z dobrymi intencjami, nie mając szerszej wiedzy o kontekście działań Owsiaka. Ale apeluję do tych młodych ludzi, by nie budowali sobie bożka, bo to człowiek, który zwalcza Kościół, chrześcijaństwo, a poniekąd też ich samych”.

Gdyby pójść dalej za tą propozycją i podsumować wyniki ostatniego Finału, okazać by się mogło, że albo Polska do katolickich krajów już nie należy, albo pani profesor Pawłowicz „nie kuma bazy” jak mówi młodzież. Jeżeli będzie konsekwentna, ma szansę przejść do historii, jako osoba, która jak sama deklaruje „nigdy nie dała ani grosza na Orkiestrę”.

Faktem jest, że Jurek Owsiak swoje lata ma. Ma także wielu fanów wśród młodego pokolenia, a dla niektórych, jak choćby 10-letniego Łukasza ze Szczecina, którego w ostatni wtorek poznała cała Polska, na pewno jest idolem.

Życzymy pani profesor Krystynie Pawłowicz, aby też stała się idolem dla młodego pokolenia Polaków. Do końca życia, a nawet jeden dzień dłużej.

To też Ci się powinno spodobać...