palikoRuch w Ruchu

palikotTrudno już się w tym wszystkim połapać. Szef i założyciel Twojego Ruchu Janusz Palikot wystąpił z klubu poselskiego Twój Ruch, który był jego ruchem. Wraz z nim odeszło 12 posłów, co spowodowało, że klub przestał istnieć. Dlaczego Janusz Palikot odszedł z własnego klubu dokładnie nie wiadomo. Może nie mógł się dogadać z samym sobą? Podobno poszło o ZUS. Siła ZUS-u jest niewyobrażalna. Jak widać jedynym rozwiązaniem problemu było rozwiązanie klubu. Z punktu widzenia klubu, lepiej by pewnie było rozwiązać ZUS. Teraz będzie koło. Odkąd wynaleziono koło, ludzkość zrobiła postępy. Są jednak różne koła, kółka i kółeczka. Może chodzi o kółko graniaste?

Ciekawe jak to się odbije na całym ruchu, tzn. Twoim Ruchu. Nie wiadomo bowiem, kto wykona kolejny ruch i jaki ten ruch będzie miał konsekwencje dla całego Ruchu. Przypominamy że aż 3 kandydatów i kandydatek na prezydenta RP wywodzi się z Twojego Ruchu, którego korzenie sięgają do Ruchu Palikota, który został przez niego zamieniony w Twój Ruch, z którego odszedł i powołał do życia ponownie Ruch Palikota. Strasznie to skomplikowane. Jak składki do ZUS-u.

Być może powstanie kolejny ruch na bazie poprzednich ruchów, tylko ktoś pierwszy musi taki ruch wykonać. Ruch w Polsce ma bogate tradycje. Niestety kilkanaście lat temu zlikwidowano terenowe struktury, które miały swoje delegatury w każdym mieście, miasteczku a nawet wsi. Gdyby komuś udało się wtedy przejąć kioski ruchu miałby dzisiaj najpotężniejszą partię w Polsce i najwięcej biur.

To też Ci się powinno spodobać...