Rodeo

Nie od dziś wiadomo, że Prezes uwielbia rodeo. Sam to potwierdził w ostatnim wywiadzie w RMF FM, dodając, że rodeo bardzo go śmieszy. Skąd akurat takie zainteresowania? Dziennikarskie śledztwo Wtyczki doprowadziło nas do źródeł. Źródłem takiej podstawowej wiedzy o rodeo może być na przykład popularna na całym świecie Wikipedia. Cóż ciekawego można się z niej dowiedzieć na powyższy temat?

Cytat dosłowny – „Rodeo – sport wywodzący się z pracy z bydłem, głównie w USA, a także w Hiszpanii i Australii. Bazuje ono na umiejętnościach wymaganych w pracy kowbojów ”. Dlaczego właśnie taki sport stał się ulubioną rozrywką Prezesa? Jak na razie pozostaje to słodką tajemnicą. Ciekawe jest natomiast to, czy jest jakakolwiek szansa na przeniesienie rodeo do naszego kraju i czy rodacy będą się tym tak fascynować jak pan Prezes?

Kowbojów u nas jak na lekarstwo. Z bydłem jest już trochę lepiej, ale faktem jest, że nie każdemu chce się z bydłem pracować. Chociaż są to formy udomowione, zaliczane do przeżuwaczy. Każdy, bez względu na to, co mu się podsunie, przeżuwa jednak na własny użytek.

Czy to się komuś podoba, czy nie, bydło (według Wikipedii) występuje także w herbach szlacheckich, miejskich, terytorialnych i państwowych.

Do bydła trzeba mieć podejście. To nie pies, czy nawet kot, które charakteryzują się nie tylko tym, że rozpoznają właściciela. Trudno jednak wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek społeczeństwa bez bydła. Zwłaszcza, że już dawno temu zostało udomowione.

To też Ci się powinno spodobać...