Cudotwórca

Do niezwykłego zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej ze stacji Orlenu. Podczas konferencji szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, na której nieprzypadkowo domagał się obniżki cen paliw…słowo stało się ciałem. W ciągu kilku minut ceny spadły o kilkanaście groszy.

Jak dowiedział się reporter Wtyczki, trwają próby poszerzenia tych możliwości sprawczych na inne dziedziny życia. Jest propozycja powstania specjalnego pojazdu o nazwie „Obniżkobus”, którym prezes PSL mógłby odwiedzać różnego rodzaju firmy, deweloperów, a także sklepy oraz banki udzielające kredytów. Zapotrzebowanie jest tak wielkie, że według analityków, przy dużej skuteczności swojego prezesa, PSL ma szansę wygrać samodzielnie kolejne wybory.

Podobne eksperymenty przeprowadzane są w innych partiach, ale jak na razie, bez widocznych rezultatów. Problem chyba polega na tym, że w ciągu ostatnich kilku lat podrożało praktycznie wszystko, co mogło podrożeć i tak naprawdę, nie wiadomo od czego zacząć.

Oczywiście znaleźli się sceptycy, którzy ten ewidentny fakt obniżki cen paliw w czasie konferencji prezesa PSL jednoznacznie łączą z działalnością obcych służb lub powrotem do krajowej polityki Donalda Tuska. Tu każdy może sobie wybrać bardziej odpowiadający mu wariant lub oba zgrabnie połączyć.

To też Ci się powinno spodobać...

Dodaj komentarz