Nie dla psa kiełbasa

Jak podają media, nałożone na Rosję sankcje przynoszą skutek. Czasami w takich sektorach gospodarki, gdzie wydawałoby się, że nie będą zbyt bolesne. Po ogłoszeniu przez McDonald’s, że zamknie ponad 850 swoich restauracji na terenie Rosji (pierwsza powstała jeszcze w czasach Związku Radzieckiego), zaobserwowano dziwną reakcję miejscowej ludności.
Zaraz po ogłoszeniu tej decyzji przed siecią fast-foodów powstały ogromne kolejki, jakby można było najeść się na zapas. Na rosyjskich portalach, gdzie można było kupić lub sprzedać różnego rodzaju rzeczy, pojawiły się oferty z McDonald’s. W przeliczeniu na naszą walutę, za butelkę coca-coli trzeba było zapłacić ok. 55 złotych, a za najbardziej ekskluzywny zestaw na wynos (Big Taystee, Mont Blanc Burger, cheeseburgera, duże frytki, duże ziemniaki Country, coca-colę i sosy)…50 tysięcy rubli, czyli ponad 2 tys. złotych.
Z polskich restauracji zniknęły natomiast ruskie pierogi. Nikt ich nie wyrzucał, same wyszły. Chociaż to tylko zmiana nazewnictwa, to pierogi ukraińskie smakują o wiele bardziej i kojarzą się przyjemniej. Nie tylko kulinarnie.

To też Ci się powinno spodobać...