Twarze Olsztyńskiej Estrady

12 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbyło się spotkanie autorskie Andrzeja Zb. Brzozowskiego z okazji wydania książki „Twarze Olsztyńskiej Estrady”.

Autor znany jest przede wszystkim jako członek i założyciel zespołu „Kaczki z Nowej Paczki”, stąd też jego znajomość środowiska i rozmowy z artystami, których zna osobiście, i z którymi w większości spotykał się na scenach estradowych.

Publikacja zawiera 52 prezentacje (w formie wywiadów) twórców i wykonawców związanych z olsztyńskim środowiskiem artystycznym. Większość z nich była i nadal jest publikowana w „Nowym Życiu Olsztyna”. Wydawcą tego opracowania jest Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Spotkanie poprowadził wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP Mateusz Kossakowski.

Dodatkową atrakcją była wystawa rysunków Zbigniewa Piszczako, do których inspiracją stały się wywiady z artystami i które znalazły się również w książce. Akcentem muzycznym był występ jazzowego zespołu „MC Kwadrat”.

Wywiady zamieszczone w publikacji obejmują szeroko rozumianą scenę estradową. Znalazły się tam rozmowy nie tylko z solistami, muzykami, piosenkarzami, kompozytorami, ale również autorami tekstów, satyrykami, standuperami i kabareciarzami.

Środowisko artystyczne Olsztyna i całego regionu jest bardzo prężne a zarazem różnorodne. Wiele zespołów i solistów odniosło i odnosi znaczące sukcesy artystyczne. Każdego roku pojawiają się nowe twarze, które kontynuują tę historię.

To też Ci się powinno spodobać...