Piłkarscy snajperzy

 Messi i Ronaldo mogą tylko pozazdrościć takiej skuteczności. Piłkarze Plateau United Feeders rozgromili Akurba FC 79:0, zaś Police Machine FC wygrali z Babayaro FC 67:0.

Oba mecze zostały rozegrane w Nigerii, w rozgrywkach drugiej ligi, decydujących o awansie do tamtejszej ekstraklasy. Nigeryjska Federacja Piłkarska zdyskwalifikowała wszystkie cztery drużyny.

Okazało się, że nigeryjskimi piłkarzami zainteresowane są polskie kluby i polscy działacze piłkarscy. Zdaniem wielu fachowców Nigeryjczycy znakomicie sprawdziliby się w polskich ligach, ponieważ mają podobne umiejętności i piłkarskie myślenie, oraz znakomicie czytają grę. Zwłaszcza poza boiskiem.

Podobno prezydent rozważa przyznanie piłkarzom wszystkich czterech drużyn polskiego obywatelstwa, co otwierałoby im drogę do gry w reprezentacji. Na razie trwają rozmowy dotyczące rozegrania towarzyskiego meczu pomiędzy reprezentacją Nigerii i Polski. Redakcja Wtyczki dowiedziała się z nieoficjalnych źródeł zbliżonych do wiarygodnych, że pomimo kryzysu stać nas na jakieś 55…może 56:0.

To też Ci się powinno spodobać...