PARODIOLA po raz VII

Parodiola 201514 lipca w olsztyńskim amfiteatrze im. Czesława Niemena odbyła się kolejna PARODIOLA, czyli Ogólnopolski Festiwal Parodii i Pastiszu. Pomysłodawcami imprezy są Andrzej Brzozowski i Zbyszek Rojek z kabaretu „Kaczki z Nowej Paczki”. To jedyny tego rodzaju festiwal kabaretowy w naszym kraju.

W tym roku jury, pod przewodnictwem Stanisława Tyma (oprócz niego w jury zasiadali: Maja Dzieciątek – wicedyrektorka MOK w Olsztynie oraz naczelny Wtyczki – Robert Kowalski) oceniało 5 kabaretowych podmiotów (dlaczego taka nazwa o tym za chwilę) zakwalifikowanych do finału.

W konkursie wzięły udział trzy kabarety (DABZ z Wrocławia, OKO z Bydgoszczy i Czołówka Piekła z Poznania) oraz dwóch solistów (Szymon Łątkowski z Koszalina i Antoni Gorgoń-Grucha z Dąbrowy Górniczej). Celowo nie używamy tu nazwy „standuperzy”, bo to zupełnie co innego.

Bezapelacyjnym zwycięzcą i zdobywcą nagrody głównej (ufundowanej przez MOK w Olsztynie) okazał się Szymon Łątkowski, który przedstawił najbardziej zwarty program z elementami różnych form parodii. Laureatami wyróżnień magazynu Wtyczka zostali: Antoni Gorgoń-Grucha (za najlepszy monolog) oraz Jakub Krzak z kabaretu DABZ (za osobowość sceniczną).

Imprezę prowadzili: Andrzej Brzozowski, Piotr Bierżyński oraz Sławomir Kula. Poza konkursem, podczas obrad jury publiczność zabawiała Drużyna Improwizacji ToWarmia.

Na zakończenie PARODIOLI z krótkim kabaretowym recitalem wystąpił Stanisław Tym.

To też Ci się powinno spodobać...