Idzie bida

fotoradar-copyW niektórych gminach niedługo mogą bardzo znacznie obniżyć się wpływy do budżetu. Tak się stanie, kiedy wejdzie w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym i ustawy o strażach gminnych. Zakłada ona pozbawienie straży gminnych i miejskich możliwości przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców. Fotoradary zostaną przekazane Inspekcji Transportu Drogowego.

Czyli zmieni się tylko właściciel a pieniądze zamiast do budżetu gmin będą trafiały do budżetu centralnego. Nowelizacja ustawy, która w senacie przeszła bez poprawek, czeka teraz na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Niektórzy przedstawiciele gmin upatrują tu cień szansy. Nie jest bowiem tajemnicą, że nowy kształt ustawy powstał z połączenia projektów SLD i Platformy Obywatelskiej. A wiadomo, że nowy prezydent nie przyłoży ręki do rujnowania Polski, więc i do rujnowania gminnych budżetów także.

Fotoradary tak się wpisały w pejzaż polskich wsi, miast i miasteczek, że trudno sobie jest wyobrazić ich likwidację. Co innego zmiana właściciela, zwłaszcza kiedy interes jest dochodowy. Na jesieni powstanie nowy rząd i bez względu na to jaki będzie, na pewno nie pogardzi takim regularnym wpływem do budżetu.

To też Ci się powinno spodobać...