Kabaretowy trick

klan_19402501Dobre zmiany: zamiast Klanu serial „Daj mi ten sąd” o konstytucji Trybunalskiej. Zamiast wakacji nad Morzem Śródziemnym – plucie do Grande Canale/Komisjee w Wenecji. Zamiast Kabaretów – Teleranek. Zamiast brzozy – opona, a zamiast ośmiorniczek – Rady Nadzorcze dla „elit”.
Zawsze protestujemy, kiedy politycy krytykując się wzajemnie – obrzucają się epitetami typu: „pan się do kabaretu nadaje!”, „proszę tu nie urządzać kabaretu”! Boli nas używanie kabaretu jako synonimu głupoty, wulgarności i chamstwa, ale dziś śmiało i bez kompleksów możemy obwieścić jeszcze jedną „dobrą zmianę”; Kabaretowy klub Dwójki zastąpił Kabaretowy klub Trójki (PrPrPr – PrezesPremierPrezydent). Albo Satrapa-Atrapa-Fajtłapa! Takich komików jeszcze nie mieliśmy.
Najśmieszniejsza na razie jest nonszalancka niekonsekwencja (czyli żart abstrakcyjny): „Jednego dnia oberprokurator wnioskuje o odroczenie posiedzenia i odroczenie wydania wyroku, drugiego – premier zapowiada, że ewentualnego wyroku nie opublikuje, bo to nie wyrok tylko oświadczenie. Następnie trybunał się zbiera i wydaje wyrok, od wyroku (nie „oświadczenia”) 2 sędziów zgłasza zdanie odrębne. Ale nadal dla premier, to nie jest wyrok, więc nie publikuje, bo publikuje się tylko wyroki. „Razem” publikuje wyrok na ścianie”. Puenta, śmiech oklaski…
Szkoda, że sędziowie Trybunalscy stronią od kabaretu. Przecież jakiś trick kabaretowy, np.: suspens (zwrot akcji) w tej sytuacji byłby znakomity. Trybunał wydaje wyrok/oświadczenie, że: „ustawa o nowelizacji jest OK.! wszystko jest OK.! a Trybunał będzie się zbierał tylko na żądanie prezesa, w składzie podanym przez prezesa, w celu podjęcia korzystnych dla „dobrej zmiany” wyroków/oświadczeń. Tak nam dopomóż Ojcze Dyrektorze!” Taki „wic!”, no bo skoro i tak nie opublikujecie, to co nam zależy.
Redakcja Wtyczki chętnie podpowie elitom i ważnym instytucjom jak skutecznie i wesoło robić kabaret z polityki. To zbyt poważna sprawa, by zajmowali się nią amatorzy. Popularne, lubiane i dobre kabarety to dobra inwestycja i sposób na dorabianie na starość!

To też Ci się powinno spodobać...