Koniec z dopingiem

Koks2Jak dowiedział się przez przypadek (a przypadki podobno chodzą po ludziach) reporter Wtyczki (nazwisko i adres znane redakcji), przygotowywana jest ustawa eliminująca całkowicie doping w polskim sporcie. Nie wiadomo na razie, kto będzie jej autorem, oraz kiedy wejdzie ona w życie. Jedno można wszakże podejrzewać (a tego żadne prawo nie zabrania), że będzie to rozwiązanie kompleksowe, które zakończy raz na zawsze problem dopingu w każdej sportowej dyscyplinie.

O problemie dopingu rozmawia się od wielu lat. Przy okazji igrzysk w Rio temat znowu powrócił i to między innymi za sprawą polskich sportowców. Dlatego potrzebna jest zmiana w podejściu. I to nie byle jaka zmiana, tylko dobra. Stać nasz na takie odważne, szybkie, innowacyjne i bezprecedensowe rozwiązania.

Nie od dziś wiadomo, że największy doping dają kibice. I tutaj tkwi jądro problemu. Dlatego według projektu ma zostać wprowadzony absolutny zakaz kibicowania podczas imprez sportowych w naszym kraju. Każdy klub kibica będzie organizacją nielegalną a członkowie takich organizacji będą ścigani z mocy prawa. Zakazane ma być noszenie koszulek i gadżetów z emblematami poszczególnych klubów sportowych. Trybuny na stadionach będą zdemontowane, a wszystkie sportowe rozgrywki będą się odbywały bez udziału publiczności.

Jeżeli nie przyniesie to określonych skutków i problem dopingu będzie powracał, zakazane będą wszelkie transmisje telewizyjne z imprez sportowych. Jeżeli i to się nie sprawdzi, przewiduje się zakaz udziału polskich sportowców w tych imprezach. I w ten sposób zlikwiduje się przyczynę dopingu. A o to przecież chodzi.

To też Ci się powinno spodobać...