Zazdrośnicy

pobraneNa niedawnej konferencji prasowej Nowoczesna poinformowała o stworzeniu listy 227 osób zatrudnionych m.in. w spółkach Skarbu Państwa. Osoby te nie mają żadnych powiązań z Nowoczesną, tylko z PiS. Jak dowiedział się reporter Wtyczki, podobne listy z identycznymi nazwiskami mają w swoim posiadaniu zazdrośni przedstawiciele PO, PSL, SLD itd., itp.

Jak zauważyła Nowoczesna, od 10 miesięcy trwa obsadzanie stanowisk w spółkach Skarbu Państwa i instytucjach publicznych przez Prawo i Sprawiedliwość. Jest to co najmniej dziwne, bo do tej pory (tzn. 10 miesięcy wcześniej) te stanowiska były obsadzane przez osoby powiązane z Platformą Obywatelską. Nie wiadomo, dlaczego złamano tą obowiązującą przez ostatnich 8 lat zasadę.

Wychodząc naprzeciw domysłom i pomówieniom zwolniło się natomiast miejsce rzecznika w Ministerstwie Obrony Narodowej. Czy oznacza to wprowadzenie zasady: jeden człowiek – jedno stanowisko? Czas pokaże.

W zaistniałej sytuacji aż prosi się o parafrazę tekstu popularnej piosenki z Kabaretu Starszych Panów: ”Rodzina, rodzina, roboty dla niej nima. Minister czy poseł rodzinny jest wszak, nie każda rodzina, rodzinna jest tak”.

To też Ci się powinno spodobać...