Adrian czy Andrzej?

w5axr1ibu6box61oev753ppc2iwmveqhTrwa operetka na szczytach władzy. Celowo nie używamy określenia „kabaret”, bo to, co się dzieje, to sztuka niskich lotów – marnie skomponowana oparta na słabym libretto z czasów PRLu. Czyli z kabaretem nic wspólnego.

Zadowoleni mogą być wyznawcy spiskowych teorii. Było tak: Prezes z Prezydentem dogadali się i zrobili „ustawkę”, a reszta personelu PiS nie jest wtajemniczona i dalej gra swoją rolę. Być może to prawda. Nie chce się wierzyć, że nagle po 2 latach „głowa” Państwa już nie chce być Adrianem, notariuszem PiSu i postanowiła – sama z siebie – powiedzieć coś „z głowy” i wysłuchać protestujących obywateli… Postanowiła zostać Prezydentem wszystkich „polaków i polacek” i cofnąć reformę sądownictwa o 2 lata. Serio serio???

Jeżeli to naprawdę ustawka, to raczej między Prezydentem a Jackiem Kurskim. Jak poprawić oglądalność TVPiS, a zwłaszcza „Wiadomości”? Można spróbować prognozę pogody w rytmie disco-polo, Zenek Martyniuk poprowadzi rozmowę z gościem zamiast Ziemca… Ale to wszystko półśrodki. Jedyny pewny sposób: zrobić taki myk, żeby wszyscy, którzy od roku przesiedli się na 19.00 Fakty-TVN znów zasiedli o 19.30 przed TV Publiczną/Narodową. I tak się stało po ogłoszeniu przez Andrzeja Dudę „2 razy weto!” Pół Polski zapowiedziało: „Ok…, muszę wieczorem obejrzeć Wiadomości! Co powiedzą?!”

Redakcja Wtyczki natomiast chętnie by obejrzała aktualne „Ucho Prezesa”. Nas ciekawi, co Górski by powiedział w tej sprawie… Ale to tylko marzenia… Wygląda na to, że spór się rozmydli, posły i posłanki jadą na urlop, oglądalność „Wiadomości” znów spadnie, totalna opozycja wróci do Faktów… „Nic się nie dzieje, la la la la…” czytelnicy i Czytanki! Posłuchajcie Wtyczki: zawsze oglądajcie równolegle, symultanicznie. O 19.00 nagrywamy Fakty i czekamy na 19.30. A potem na przemian. Jedno info z TVP, jedno z TVN. Wtedy dopiero będzie kabaret, a nie operetka.

To też Ci się powinno spodobać...