Sprawny/sprawdzony telefon

Jak podają media pojawiło się w końcu narzędzie do sprawdzania jakości telefonów komórkowych. Nie trzeba już korzystać z serwisów, wystarczy tylko sprawdzić, czy mamy zainstalowane odpowiednie narzędzie. Chodzi o oprogramowanie Pegasus izraelskiej firmy NSO Group.

Dokładnie nie wiadomo, kto i kiedy sprowadził to cudo do naszego kraju, ale są już pierwsi szczęśliwcy, którzy mogli przekonać się jak to działa.

Bez problemu można zweryfikować, czy mamy Pegasusa w naszym telefonie za pomocą narzędzia Mobile Verification Toolkit, w skrócie MVT. Wymaga to jednak znajomości obsługi wiersza poleceń i należy pobrać specjalne pliki badaczy Amnesty International, zaopatrzone w dokładną instrukcję jak to zrobić. Całość jest darmowa i załatwia sprawę w kilkanaście minut.

Podobno system Pegasus kosztował sporo kasy, liczonej w milionach dolarów, bo jest to system szpiegujący. Trudno w to uwierzyć, bo co to za system szpiegujący, o którym wszyscy wiedzą, że szpieguje, a szpiegowany może sprawdzić, czy jest szpiegowany? Nie wiadomo tylko, kto szpieguje i kto wydał na to pieniądze, aby szpiegować.

Jedyna pociecha, to możliwość darmowego sprawdzenia, czy mamy sprawny telefon. Zawsze to jakaś korzyść.

To też Ci się powinno spodobać...