Ofiary Balcerowicza

Sojusz Lewicy Demokratycznej przygotowuje specjalną ustawę mającą na celu wspieranie (w formie zasiłków) osób poszkodowanych przez reformę wicepremiera Balcerowicza. Przez 3 lata można będzie liczyć miesięcznie na 200 zł.

Nie jest to może jakaś powalająca kwota, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć. Jak się tak dokładnie wszystko przeanalizuje i różne rzeczy weźmie pod uwagę, to powinni się załapać prawie wszyscy. Jest tylko jedno „ale”. Trzeba zagłosować tak, żeby SLD wygrał wybory, bo inaczej, kto taki genialny pomysł przegłosuje w Sejmie? Inne partie muszą być wściekłe, że na to nie wpadły!

Dla zachowania demokracji i równowagi podpowiadamy i proponujemy: zasiłek dla ofiar reformy systemu ochrony zdrowia a także dla uczniów i nauczycieli poszkodowanych w wyniku reformy oświaty. Specjalny dodatek dla wszystkich niezadowolonych z wysokości swojej emerytury oraz zwrot podatku Belki.

Wysokość poszczególnych kwot zostawiamy do ustalenia przez poszczególne partie w zależności od tego, co proponuje konkurencja. Najciekawszą propozycją wydaje nam się jednak ewentualna możliwość ubezpieczenia się od wyników wyborów parlamentarnych.

To też Ci się powinno spodobać...