No i co?

54699e27b0a92_gdWbrew szumnym zapowiedziom sztabów wyborczych, w drugiej turze wyborów nie spotkają się Magdalena Ogórek i Janusz Palikot oraz Janusz Korwin –Mikke i Adam Jarubas. Są natomiast duże, wręcz ogromne szanse, na spotkanie Pawła Kukiza w Sejmie po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Pierwszą turę prezydenckich wyborów zgodnie z oczekiwaniami PiS-u wygrał Andrzej Duda, a wbrew oczekiwaniom Platformy Obywatelskiej przegrał Bronisław Komorowski. Ten ostatni ma realne szanse na przebywanie w pałacu prezydenckim (wraz z małżonką) jeszcze przez kilkanaście tygodni, do czasu zaprzysiężenia kolejnego prezydenta. Po tym czasie na pewno wystąpi w telewizji. Z podziękowaniem za przedłużenie zameldowania, albo na pożegnanie. I jedna i druga forma tego wystąpienia będzie miała na pewno swoich zagorzałych fanów.

Polonia w USA (według danych nadesłanych przez polskie konsulaty) oddała na Andrzeja Dudę 12636 głosów, na Bronisława Komorowskiego 2703, a na Pawła Kukiza 2168.

Jak na kilkumilionową Polonię to całkiem sporo. Przecież mógł nie pójść nikt. Zwłaszcza, że kto był w Ameryce to wie, co robią rodacy w czasie weekendu. Kto nie był, niech obejrzy film „Szczęśliwego Nowego Jorku” i nie bierze przykładu. Dojście do lokalu, zwłaszcza wyborczego, to dla niektórych naprawdę duży wysiłek. Przed nami druga tura wyborów…a potem zacznie się prawdziwa sielanka. Niestety nie dla elektoratu. Jak zwykle.

To też Ci się powinno spodobać...