My nie gęsi

Parę osób dotychczas mniej popularnych ma swoje medialne 5 minut dzięki „Aferze tasmowej”. Krzywda im się nie stanie, a popularność można wyliczyć w złotówkach albo w euro. (Np „Belka w pluskwach” ogłoszony przez prasę europejską – „Najgorszym Prezesem Banku”). Działa tu stara zasada „nieważne czy mówią dobrze czy źle – ważne, że mówią”. Konferencja premiera, wywiad z prezesem, dymisja ministra – odebrały oglądalność Mundialowi.

Jest w naszym kraju grupa obywateli, którzy mają „parcie na szkło” i zazdroszczą bohaterom „afery taśmowej”. To dla nich Wtyczka przygotowuje niesamowitą ofertę: za drobną opłatą was podsłuchamy i opublikujemy stenogramy. Sprzęt jest niedrogi i gotowy do użycia. Ustalimy tylko datę i miejsce. Mamy dobre rozeznanie w gastronomii, więc możemy polecić kilka restauracji, ale najlepiej nagrać was przy jakimś fast foodzie, żeby nie robić reklamy drogim knajpom. Poza tym po opublikowaniu typowego stenogramu, typowej prywatnej rozmowy, typowych obateli :”ja k… tego ch… nie znoszę, bo mi wyp….ł żonę. – To ja jego wyp….ę , a ty mi dasz lewą fakturę i razem wyj…my Skarbówkę! – I za to cię k… lubię skur…u!” – można się tłumaczyć, że podłe jedzenie inspiruje podłe gadanie, lub na odwrót.

Redakcja Wtyczki czeka na oferty współpracy. Dajemy pełna gwarancję niedykrecji, wścibstwa, donośicielstwa a nawet chamskiego podglądactwa (nasi paparazzi czekają). Będziemy bez godności i etyki dziennikarskiej, zdemoralizowani, bezczelni, nielojalni, nieuczciwi – za drobna opłatą. Czyli tacy jak wszyscy.

 

 

To też Ci się powinno spodobać...