Żeby nie umknęło

Kabaret Neo-Nówka oświecił ostatnio swoim skeczem nie tylko polską scenę kabaretową. Z każdym rokiem pojawia się na niej wiele nowych twarzy. Bardzo popularny jest stand-up, czyli komediowa forma monologu przed publicznością. W przeciwieństwie do kabaretu, stand-up opiera się na charyzmie wykonawcy. Do czołówki polskich stand-uperów należy bez wątpienia prezes Narodowego Banku Polskiego. Jego monologi mają szansę przejść do historii polskiej sceny kabaretowej, nie tylko ze względu na treść, ale także i formę. Złote myśli poparte autorskim komentarzem. Oto kilka cytatów z prezesa:

– „Bezinflacyjny wzrost Polski to cud finansowy” – „To nie zostało dostatecznie dobrze zinterpretowane przez teoretyków, ale tak jest”. (maj 2018)

– „Drożyzny nie było i nie będzie” – „Od tego jest NBP, żeby tego pilnował”. (październik 2019)

– „Inflacja cały czas będzie bardzo niska” – „Przeżywamy okres cudu gospodarczego”. (grudzień 2019)

– „Wyższa inflacja jest przejściowa” – „Przewidujemy przejściowy wzrost inflacji w pierwszym i drugim kwartale tego roku, a następnie obniżenie wskaźnika inflacji”. (styczeń 2020)

– „Ostatnie wzrosty inflacji są przejściowe” – „W 2021 nastąpi powrót inflacji w pobliże 2,5 proc., zatem nie ma potrzeby podwyżek stóp procentowych”. (luty 2020)

– „Stopy procentowe w żadnym przypadku nie będą rosnąć” – „W żadnym wypadku nie będą rosnąć, to zupełnie abstrakcyjne”. (styczeń 2021)

– „Inflacja jest dlatego, że jest tak dobrze” – „Wyższa dynamika cen odzwierciedla fakt, że w Polsce jest znakomicie lepsza sytuacja gospodarcza niż w Europie”. (kwiecień 2021)

– „Inflacja nie ma negatywnego wpływu na portfele Polaków” – „Podkreślam to bardzo mocno – zasobność portfeli Polaków rośnie szybciej niż inflacja i dotyczy to także najmniej zarabiających”. (lipiec 2021)

cdn.

 

To też Ci się powinno spodobać...