Mandatem w posła

Ta wiadomość zasmuci niejeden elektorat. Posłowie wszystkich klubów parlamentarnych zdecydowali się poprzeć projekt zmian, umożliwiający karanie parlamentarzystów za łamanie przepisów drogowych.

W związku z tą bulwersującą informacją, redakcja Wtyczki mając na uwadze dotychczasowe osiągi niektórych naszych posłów postuluje, aby ustawowo zwiększyć posłom limit punktów karnych. Dodatkowo apelujemy o specjalny, finansowy dodatek drogowy dla tych parlamentarzystów, którzy deklarują samodzielne prowadzenie samochodu.

Nie może być tak, żeby w demokratycznym kraju, demokratycznie wybrany poseł, przez ograniczenie mu immunitetu był narażony na „szykany” ze strony policji drogowej. Jak ktoś ma inne zdanie, zanim zacznie ujadać, niech sobie obejrzy film „Drogówka”.

Co prawda pani marszałkini Kopacz powiedziała na konferencji prasowej, że „na drogach wszyscy jesteśmy równi”, ale nie każdy jeździ służbowym samochodem z kierowcą na koszt państwa.

Niektórzy politycy w przypływie szczerości przyznali, że zdarzyło im się łamać przepisy drogowe i płacić mandaty. W kilku przypadkach jest to jedyna rzecz, jaką zrobili oni jako posłowie.

To też Ci się powinno spodobać...