Czym zajmują się posłowie?

Posłowie pracują, ale jak i gdzie, wie chyba niewielu wyborców. Wystarczy jednak wejść na internetową stronę polskiego sejmu, aby się zorientować jak ciężka, odpowiedzialna i czasami dziwna jest to praca.

Posłowie pracują w komisjach i zespołach parlamentarnych. Tych ostatnich jest 146 (słownie: sto czterdzieści sześć) a ich nazwy mogą świadczyć o tym, że chyba jednak nie doceniamy naszych wybrańców. Oto najciekawsza dziesiątka, wybrana po selekcji i zażartej dyskusji na kolegium redakcyjnym Wtyczki.

  1. Parlamentarny Zespół Brydża Sportowego
  2. Parlamentarny Zespół do Spraw Obniżenia Cen Paliw w Polsce
  3. Parlamentarny Zespół Dobrych Zmian
  4. Parlamentarny Zespół ds. efektywnej regulacji gry w pokera
  5. Parlamentarny Zespół ds. Piastówanio Ślónskij Godki
  6. Parlamentarny Zespół ds. Promocji Badmintona
  7. Parlamentarny Zespół ds. przywrócenia ekspresowych i pośpiesznych połączeń pasażerskich na trasie Jelenia Góra, Wrocław, Opole, Częstochowa, Warszawa poprzez CMK
  8. Parlamentarny Zespół ds. Wędkarstwa
  9. Parlamentarny Zespół Miłośników Motocykli i Samochodów
  10. Parlamentarny Zespół Promocji Żużla

Niestety poza pierwszą dziesiątką znalazły się : Parlamentarny Zespół Siatkówki, Parlamentarny Zespół Szachowy oraz Parlamentarny Zespół Wspierania Rozwoju Hokeja na Trawie.

Kolegium Redakcyjne Wtyczki rekomenduje natomiast paniom i panom posłom powołanie do życia Parlamentarnego Zespołu ds. Zbierania Kup Po Psach, Parlamentarnego Zespołu ds. Kaca oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Idiotycznych Pomysłów.

To też Ci się powinno spodobać...