20 minut

hqdefaultMON zamiast nowoczesnych helikopterów lansuje „obronę alternatywną”: kolumny limuzyn opancerzonych (w Służbie Ochrony Państwa), tarcze i pałki Tonfa (w służbie Obrony Terytorialnej), pociąg pancerny (w służbie Sztabu)… To najbardziej zaskakujące zamówienie, ale świadczy o poważnym podejściu do głównych walorów obronnych, takich jak : precyzja, punktualność, lojalność, planowanie, taktyka, tradycja… Przed wojną regulowało się zegarki według kursowania kolei, a plany obronne zakładały użycie kawalerii w taktycznych potyczkach z czołgami w 1939r.

Minister bardzo się stara poprawić sprawność i skuteczność sił zbrojnych. Zamówiono „długopisy taktyczne” (tysiące sztuk z latarką i tytanowym ostrzem), medale „B.Misiewicza – zasłużony dla MON” oraz ulotki propagandowe i wyrzutnie tychże. Aby punktualnie i sprawnie przewozić żołnierzy na poligony i pielgrzymki potrzebne są także autobusy. MON ogłosił przetarg. Aby mieć pewność, że autobusy będą nasze: narodowe, patriotyczne, pozbawione niemieckich części i ideologii gender – przetarg ustawiono pod polską fabrykę z tradycjami. Aby mieć 100% pewność prawidłowego przygotowania oferty przetargowej – wcześniej MON (Polska Grupa Zbrojeniowa) zakupiło fabrykę Autosan. Niestety oferta przetargowa dotarła do MON – „20 minut za późno”. Przetarg wygrał niemiecki MAN.

Kto zawiódł? Kto stoi za tym skandalem? Komu zależy na osłabieniu naszego potencjału obronnego i siły naszego narodowego przemysłu samochodowego? Kto wolał Niemca? Czy punktualność w tym wypadku jest najważniejsza? I kto do cholery zamyka pokój przyjmujący oferty punktualnie o 12.00, a nie poczeka do 12.20 na 26 autobusów z Sanoka? A może to tylko taka gra? Autosan wiedział, że takich autobusów nie jest w stanie wykonać, więc zwlekał i ściemniał do końca, żeby celowo zostać „musztardą po obiedzie”. I dlaczego właśnie 20 minut? (tyle co jedna tercja meczu hokejowego) Czyżby zemsta drużyny hokejowej „Ciarko” Sanok za to, że będą grali w słowackiej lidze a nie w polskiej? Pytania można mnożyć. Red. Wołoszański musi zacząć cykl: ‘Tajemnice XXI wieku’. Ciarki przechodzą…

To też Ci się powinno spodobać...